Standardní palety nepatří na skládku

.

O nábytku z masivu se pějí ódy, vyzdvihují se jeho přednosti a dřevotřískové desky, dýhou potažené laťovky a podobné lepené náhražky jsou odsouvány do ústraní. Pochopitelně právem, vždyť pevnost spojů je velice omezená a ceny skříní, křesel a lůžek montovaných pouze tenkými čepy a vruty jsou značné a neodpovídají nabízené kvalitě.

euro palety

Ne každý si však může dovolit sáhnout hluboko do kapsy a pořídit komplet z bukového nebo borového dřeva, který by odpovídal jeho představám alespoň zčásti. Zvláště mladí nebo nemajetní lidé jsou pak závislí na dlužních úpisech a ty se pak často mění na balancování na tenkém laně nad úvěrovou propastí. 

Stylový a kompaktní nábytek za pár korun

V souvislosti s využíváním dřevěných standardních palet přepravními společnostmi se naskytlo řešení poměrně snadné, levné, praktické a dokonce stylové. Vyrobit nábytek z vyřazených přepravek totiž nepředstavuje žádné složité kroky, které by nezvládl alespoň trochu zručný kutil. Stačí vám jen dvě položené na sebe a máte před sebou https://www.vavyskov.cz/content/co-si-vzit-s-sebou konferenční stolek, čtyři vystačí na jednolůžko, tři na pohovku s opěradlem.

.

Značnou výhodou jsou jejich přesné rozměry, skládají se jako stavebnice, snadno je rozeberete na jednotlivá prkna, lze je různě tvarovat. Kreativní lidé je milují, neboť jde o kvalitní masivní dřevo, jehož nosnost překračuje stovky kilogramů. Jestliže nepodceníte spojovací materiál, rozhodně nemusíte mít obavy, že by se pod vámi postel sesypala jak domeček z karet.

palety

Povrchová úprava

Složitá není ani povrchová úprava, palety se zhotovují z nejrůznějších typů dřevin, nejčastěji však jde o smrkové nebo borové měkké dřevo. Zejména u borovice se setkáte s nádhernou kresbou, můžete ji pouze podtrhnout bezbarvým tixotropním lakem, případně využít nějakou vodou ředitelnou lazuru. Důležité je pochopitelně patřičné zbroušení povrchu, ten je vždy pouze hrubý, opracovaný při výrobě pilovými listy a není hoblovaný.

Ohodnoťte příspěvek
.