Materiály, které si vzájemně „sednou“

Centrální vytápění celého domu (například ze sklepních prostor) je možná v některých záležitostech praktičtější nežli mít kamna přímo v interiéru. Dívat se ale do skutečného ohně je o něčem jiném nežli mít v místnosti jen radiátor nebo jiný tepelný zdroj. Zejména v rustikálně laděných bytech dodají krbová kamna krásný romantický nádech.
oheň v krbu
·         Majitelé tohoto druhu topení také odpozorovali jednu zajímavou věc.
–         Pokud se mohou na oheň přímo podívat, zdá se jim, že je v místnosti tepleji.
–         Je to tím, že oheň přináší pocit útulna.
Stejně tak se tato kamna a krby hodí do interiérů, které jsou zařízené ve znamení posledních trendů. Velice populární jsou v současné době obklady za krbová kamna a krby z kamene. Díky moderním technologiím je možné vyrobit umělý kámen, který je od přírodního k nerozeznání. Jeden rozdíl tu ale přeci jen je.
·         Má pro tyto účely lepší vlastnosti nežli ten, který vytvořila příroda.
–         Je vysoce odolný
–         snadno se udržuje
–         vyznačuje se trvanlivostí
–         nadčasovým designem.
Díky tomu ho můžete dokonale sladit s každým interiérem i jakýmkoliv typem kamen. Přináší totiž i řadu zajímavých variant. A to v oblasti barevných odstínů i charakteru povrchu.
krbová kamna

Záruka bezpečnosti i souladu

Při instalaci krbových kamen nebo krbů je ale zapotřebí pomýšlet nejen na estetický dojem, ale také na bezpečnost tohoto druhu topení.
·         Důležitým materiálem je ten, který umístíte přímo pod krbová kamna.
·         Musí chránit celou plochu pod i kolem topeniště.
Pro tyto účely je ideálním řešením tvrzené sklo pod krbová kamna. Může se instalovat pod kamna i přímo do prostoru před nimi.
–         Díky kvalitnímu, odolnému a také modernímu řešení máte jistotu, že s umělým kamenem i s kamny splyne dokonale v jeden designově dokonalý celek.
–         Vytvoříte si tak příjemné prostředí pro relaxaci i pro krásné večery prožité v rodinném kruhu.