5 důvodů, proč začít jíst semínka

.

Je prokázáno, že spousta lidí konzumuje nedostatek tolik potřebné vlákniny, přitom se jedná o přírodní všelék, který pomáhá léčit zácpu nebo snížit hladinu cholesterolu v krvi. Velmi dobře slouží i jako prevence dalších onemocnění, jako je srdeční onemocnění nebo například rakovina tlustého střeva. Ideální je i jako pomocník při hubnutí, protože jí naše tělo nestráví, ale navozuje pocit nasycení. Toto drobné zobání obsahuje mnoho prospěšných látek včetně vlákniny, tu pak najdete hlavně v chia, slunečnicových, lněných nebo v těch dýňových.

semena
 

  1. Rostlinný zdroj bílkovin

Pokud patříte mezi příznivce veganské stravy, bez semínek a ořechů se váš jídelníček neobejde. Obsahují totiž velké procento tolik potřebných bílkovin, které jsou základní stavební látkou všech živých organismů, a právě vegani jich často mají nedostatek. Právě v této potravině jich najdete až okolo 20 procent. Určitě byste je měli zařadit do vašeho jídelníčku, pokud si na maso příliš nepotrpíte. Maso je totiž nejčastějším zdrojem bílkovin a je potřeba ho nějak nahradit. Jejich výhoda ční v tom, že je můžete přidat téměř do každého jídla, poohlédněte se po chia nebo samonakvétacích semenech marihuany (konopí), které v pokrmu často ani nepoznáte, zvýší ale mnohonásobně jeho nutriční hodnotu. Často je využijete při snídani do nejrůznějších ovesných kaší, jogurtů nebo třeba palačinek.

.

dýňová semena
 

  1. Dokážou zlepšit kvalitu vlasů, nehtů, pleti…

Tyto drobné pochutiny se pyšní obrovským množstvím nejrůznějších vitamínů a minerálů. Najdete v nich celou řadu vitamínů skupiny A, B, C a mnoho dalších. Z minerálních látek pak stojí za to vypíchnout hořčík, železo, draslík a třeba vápník. Všechno, co vaše tělo potřebuje, ale navíc má tato kombinace ještě blahodárný vliv na vaše nehty, vlasy nebo na pokožku celého těla a zdravou zubní sklovinu.

Ohodnoťte příspěvek
.